WYPADEK SAMOCHODOWY Z W BERLINIE

WYPADEK SAMOCHODOWY Berlin, Brandenburg, Potsdam  NIEMCY

Wypadek drokgowy, kolizja w  – Berlin

Wypadek z obcokrajowcem na terenie Berlina reguły powoduje konieczność dochodzenia przez osobę poszkodowaną nie z własnej odszkodowania z  OC sprawcy zdarzenia czyli odszkodowania wypłaconego przez zagranicznego ubezpieczyciela. Poszkodowany w wypadku z obcokrajowcem polski kierowca ma jednak  możliwość dokonania likwidacji szkody bez  pośrednictwa tzw. reprezentanta do spraw roszczeń w Polsce, dzięki czemu procedurę likwidacyjną będzie mógł przeprowadzić szybciej i być może korzystniej dla siebie.

Jeśli byliście Państwo poszkodowanymi w niezawinionym przez siebie wypadku samochodowym z obcokrajowcem na terenie Berlina (tj. z pojazdem na niemieckich tablicach rejestracyjnych) to w celu zlecenia wyceny szkody i sporządzenia niezależnej opinii technicznej mogą Państwo skorzystać z pomocy rzeczoznawców samochodowych Sieci MOTOEXPERT. Aby zasięgnąć informacji  na temat wyceny szkody i możliwościach wykonania opinii technicznej przez rzeczoznawcę Stowarzyszenia MOTOEXPERT, należy skontaktować się z centralą firmy pod numerem telefonu: +49 (0)911 9646 455.

Rzeczoznawcy samochodowi Sieci MOTOEXPERT jako eksperci techniki samochodowej są w stanie na zlecenie osoby poszkodowanej w niezawinionym wypadku z obcokrajowcem w Niemczech (lub Austrii, Szwajcarii) dokonać w pełni niezależnej i kompleksowej wyceną szkody, sporządzając kompleksową opinię techniczną, na podstawie której ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia dokona wypłaty odszkodowania. Dodatkowo Sieć MOTOEXPERT, jako organizacja współpracująca z polskim Stowarzyszeniem Rzeczoznawców Techniki Samochodowej w Kielcach oraz adwokatami i radcami prawnymi na terenie Berlina i w Polsce,  jest w stanie polecić osobie poszkodowanej skorzystanie z pomocy prawnej w trakcie trwania procedury likwidacyjnej. Udział prawnika w sprawie może znacznie ułatwić proces likwidacji szkody po wypadku z obcokrajowcem za granicą (w Niemczech), a być może nawet nieco przyspieszyć czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania.

Jeśli likwidacja szkody po wypadku z cudzoziemcem przebiega w Niemczech to osoba poszkodowana nie z własnej winy w zdarzeniu drogowym na terenie Berlina ma prawo oczekiwać wypłaty odszkodowania. Odszkodowanie za wypadek z obcokrajowcem, jakie wypłaca się poszkodowanemu  jest przyznawane na podstawie decyzji zagranicznego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Chesz dokonać niezależnej wyceny szkody po wypadku   ?

Zadzwoń! +49 160 3388333